Matches

Season 5


Qualification Round 1
26/6/2010
Belgium Team Ten 1-0 Cossacks Ukraine
Russia Russian Bears 0-5 Untitled FC New Zealand
Portugal FC Portugolo 0-2 Tribina United Serbia
Scotland Caledonian Athletic 0-2 Unfinished Business Estonia
Malaysia Kelantan City 5-0 Shibuya 16 Japan
Ireland Identity Crisis F.C 4-0 FC Kabinet Finland
Australia Granado KingZ 6-1 Tango FC Argentina
Canada The Enterprise SC 3-0 Football Club Koper Slovenia
Bosnia & Herzegovina Cartoons C.F 1-0 The Mighty Krakow FC Poland
France Trophy National Team 10-0 Antu FC Turkey
Norway Rosenborg BK 0-3 F.C. Revolution Italy
Israel FC Beitar Jerusalem 8-0 ★Macedonia Utd★ FYR Macedonia
Qualification Round 2
3/7/2010
Romania Real Oradea CF 2-1 Identity Crisis F.C Ireland
Bosnia & Herzegovina Cartoons C.F 0-4 The Enterprise SC Canada
France Trophy National Team 3-2 FC Beitar Jerusalem Israel
Malaysia Kelantan City 1-7 Windy City United USA
Spain Inter 0-0 Lampiao FC Brazil
Penalties: 2-3
Australia Granado KingZ 2-2 Unfinished Business Estonia
Penalties: 4-3
Sweden Svarta Stjarnan 2-0 Team Ten Belgium
New Zealand Untitled FC 0-5 Kilburn Xpress Netherlands
Indonesia Batik FC 2-2 AC Pilan England
Penalties: 5-4
Italy F.C. Revolution 0-6 Tribina United Serbia
Qualification Round 3
10/7/2010
USA Vantage FC 2-0 Aliados del Balon Spain
Serbia Вампирски Ф.К. 0-1 G-11 Indonesia
Sweden Real Mani FC 1-0 Mean Machine Romania
Netherlands Footstar Nederland 0-1 Lampiao FC Brazil
Finland Herrasmiesklubi 2-1 Perla Neagra Romania
FYR Macedonia Fc Vardar 0-9 Svarta Stjarnan Sweden
France Trophy National Team 1-2 Atapuercos FC Spain
Australia Granado KingZ 1-4 Sisu Israel
Portugal Las Putas 2-1 Victorious Secret Australia
England Three Lions FC 9-0 The Enterprise SC Canada
France Castor Academy 2-3 Bandung Lautan Api FC Indonesia
Serbia Tribina United 2-1 Real Oradea CF Romania
USA Carnivora 0-0 Sporting Muff Ireland
Penalties: 5-4
Netherlands All Stars United 1-1 Hendon FC England
Penalties: 3-2
Belgium Red Devils United 0-1 FC Fortuna XIII Sweden
Brazil Astros Imortais 0-0 Ukrainian Star Ukraine
Penalties: 3-4
USA Windy City United 0-1 Kilburn Xpress Netherlands
Indonesia Batik FC 7-0 Basketpc.Com Italy
Group Stages
Round 1
17/7/2010
Spain HISPANIA 0-3 FC Stockholm Sweden
Sweden FC Fortuna XIII 5-0 Kilburn Xpress Netherlands
Romania Inter Mures 0-2 Black Flag FC USA
Sweden Real Mani FC 6-0 Three Lions FC England
Brazil Royal Identity F.C. 3-1 FootStar Celebrities Indonesia
Ukraine Ukrainian Star 0-0 Atapuercos FC Spain
Netherlands Djup United 0-1 FC Red Star Forum Serbia
Indonesia Bandung Lautan Api FC 1-3 Vantage FC USA
Israel Lokomotiv Loco 1-6 The Vultures England
Netherlands All Stars United 0-0 Sisu Israel
Belgium Juventus Gent 5-1 Skulls of OwnAge Ireland
Serbia Tribina United 1-1 Batik FC Indonesia
Finland FC Sopupeli 1-0 Las Putas Portugal
Brazil Lampiao FC 0-0 Svarta Stjarnan Sweden
France L'Amicale Trophiste 0-2 G-11 Indonesia
Finland Herrasmiesklubi 0-1 Carnivora USA
Round 2
24/7/2010
Spain HISPANIA 1-3 FC Fortuna XIII Sweden
Sweden FC Stockholm 5-0 Kilburn Xpress Netherlands
Romania Inter Mures 0-3 Real Mani FC Sweden
USA Black Flag FC 3-1 Three Lions FC England
Brazil Royal Identity F.C. 1-1 Ukrainian Star Ukraine
Indonesia FootStar Celebrities 1-0 Atapuercos FC Spain
Netherlands Djup United 4-0 Bandung Lautan Api FC Indonesia
Serbia FC Red Star Forum 0-2 Vantage FC USA
Israel Lokomotiv Loco 2-2 All Stars United Netherlands
England The Vultures 1-2 Sisu Israel
Belgium Juventus Gent 1-2 Tribina United Serbia
Ireland Skulls of OwnAge 1-2 Batik FC Indonesia
Finland FC Sopupeli 2-0 Lampiao FC Brazil
Portugal Las Putas 1-5 Svarta Stjarnan Sweden
France L'Amicale Trophiste 2-1 Herrasmiesklubi Finland
Indonesia G-11 2-0 Carnivora USA
Round 3
31/7/2010
Netherlands Kilburn Xpress 2-0 HISPANIA Spain
Sweden FC Stockholm 0-4 FC Fortuna XIII Sweden
England Three Lions FC 0-2 Inter Mures Romania
USA Black Flag FC 0-3 Real Mani FC Sweden
Spain Atapuercos FC 1-1 Royal Identity F.C. Brazil
Indonesia FootStar Celebrities 1-1 Ukrainian Star Ukraine
USA Vantage FC 2-0 Djup United Netherlands
Serbia FC Red Star Forum 5-0 Bandung Lautan Api FC Indonesia
Israel Sisu 3-0 Lokomotiv Loco Israel
England The Vultures 1-4 All Stars United Netherlands
Indonesia Batik FC 0-0 Juventus Gent Belgium
Ireland Skulls of OwnAge 1-2 Tribina United Serbia
Sweden Svarta Stjarnan 1-0 FC Sopupeli Finland
Portugal Las Putas 1-0 Lampiao FC Brazil
USA Carnivora 3-0 L'Amicale Trophiste France
Indonesia G-11 3-0 Herrasmiesklubi Finland
Last 16 Knockout
7/8/2010
Sweden FC Fortuna XIII 2-0 Black Flag FC USA
Brazil Royal Identity F.C. 4-1 FC Red Star Forum Serbia
Israel Sisu 1-0 Batik FC Indonesia
Sweden Svarta Stjarnan 0-1 Carnivora USA
Sweden Real Mani FC 2-1 FC Stockholm Sweden
USA Vantage FC 1-0 FootStar Celebrities Indonesia
Serbia Tribina United 0-1 All Stars United Netherlands
Indonesia G-11 0-3 FC Sopupeli Finland
Quarter Finals
14/8/2010
Sweden FC Fortuna XIII 4-0 Royal Identity F.C. Brazil
Israel Sisu 1-0 Carnivora USA
Sweden Real Mani FC 2-0 Vantage FC USA
Netherlands All Stars United 1-8 FC Sopupeli Finland
Semi Finals
21/8/2010
Sweden FC Fortuna XIII 3-1 Sisu Israel
Sweden Real Mani FC 2-3 FC Sopupeli Finland
Final
28/8/2010
Sweden FC Fortuna XIII 1-0 FC Sopupeli Finland